top of page

Jak przygotować się do sesji biznesowej?

Zaktualizowano: 5 sty 2019

To pytanie zawsze pojawia się przed umówioną sesją zdjęciową. Na dobre przygotowanie składa się wiele czynników dlatego z myślą o Was, stworzyłam „pigułkę”, w której po krótce opisuję najważniejsze aspekty.


Lokalizacja: Studio, Biuro czy Plener?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie do czego nasze fotografie biznesowe bądź wizerunkowe zostaną wykorzystane. Czy na potrzeby social media czy strony internerowej. Powinniśmy przy tym zastanowić się, który typ zdjęć najlepiej będzie komponował się z daną stroną www (np. jako zdjęcie profilowe). Sesja może odbyć się w studiu, gdzie efektem będą fotografie na jednolitym tle, najczęściej białym, szarym lub czarnym. Jeśli jesteś posiadaczem eleganckiego, jasnego, przestronnego biura również mogą odbyć się tam. Odchodząc od schematów klasycznych biznesowych sesji zdjęciowych wielu z nas jest kreatorami włanych marek/ brandów. Tutaj mowa o sesji wizerunkowej, której zadaniem jest przedstawienie osoby jako profesjonalisty w tym czym aktualnie się zajmuje. Zdjęcia mogą zostać zrobione zarówno w miejscu, które kojarzy się z danym brandem jak i zupełnie dowolnym, pokazując pasje, hobby czy zainteresowania przedsiębiorcy.


Brzmi przytłaczająco? Nie martw się! Nie zostawię Cię z tym dylematem sam na sam! Przed każdą sesją zdjęciową zastanowimy się wspólnie jak najefektywniej wykorzystać fotografię biznesową w Twoim indywidualnym przypadku.


Wygląd: Strój, fryzura i makijaż.

Zacznijmy od wspólnych punktów kobiet i mężczyzn. Na sesję zdjęciową bez względu na to gdzie ona się odbędzie należy zabrać ze sobą przynajmniej dwie różne wersje stylizacji. Ubrania muszą być idealnie czyste i wyprasowane, ponieważ światło podkreśli każdy mankament stroju. Jeśli chodzi o sesję biznesową to proponuję klasyczne kolory marynarkek oraz tradycyjną białą koszulę, która jest niezawodna i zawsze prezentuje się nienagannie. Nie sprawdzą się natomiast drobne wzory, kratka czy kropki. Często sprawiają wrażenie zniekształcenia sylwetki. Przy doborze stroju należy pamiętać, żeby nie było to nic krzykliwego co de facto odwróci uwagę od nas samych.


Fryzura jest bardzo ważna!

U Panów sprawa jest prosta. Wystarczy, że włosy będą schludnie przystrzyżone i ułożone. Natomiast my kobiety naprawdę musimy się postarać. Włosy czasem potrafią zrujnować efekt sesji zdjęciowej dlatego należy pamiętać żeby przed zdjęciami odpowiednio zaopiekować się naszą fryzurą. Najlepiej jeszcze tego samego dnia wybrać się do fryzjera. Nie mam tutaj na myśli szalonych fryzur, fal i loków. Fryzura powinna być naturalna, najbardziej zbliżnoa do tej, którą nosimy na co dzień, tylko w wydaniu PRO ;) Włosy powinny być wygładzone, lekko podniesione lub spięte ale to już zależy od naszych indywidualnych preferencji. Najważniejsze jest aby czuć się wyjątkowo i profesjonalnie bo to na pewno będzie widać na zdjęciach.

Bezwzględnie zadbany manicure w stonowanych kolorach lub naturalne paznokcie.

Makijaż

Osobiście jestem fanką naturalności tak samo na zdjęciach jak i w życiu. Sesje zdjęciowe rządzą się jednak swoimi prawami. Aparat i oświetlenie niestety „zjadają” nasz makijaż, także w tym przypadku możemy sobie pozwolić na więcej. Patrząc na siebie w lustrze możemy mieć wrażenie przesady natomiast podczas sesji będzie w sam raz. Należy pamiętać, że makijaż musi być matowy – w przeciwnym razie nasza buzia będzie się świecić. Jeśli nie masz wprawnej ręki warto zainwestować w makijażystkę, która podkreśli naszą naturalną urodę i sprawi, że finalny efekt sesji będzie jeszcze lepszy.


Pamiętajcie, takich zdjęć nie robicie sobie codziennie. Będą one Waszą wizytówką, dlatego warto się do nich skrupulatnie przygotować i zaiwestować w siebie :)

bottom of page