top of page

Jestem osobą pełną pasji do swojej pracy. Uwielbiam otaczać się ludźmi i zawierać nowe znajomości. Daje mi to siłę napędową do podejmowania kolejnych działań i nowych koncepcji. To właśnie ludzie, różnorodność ich osobowości i kultur zainspirowało mnie do zostania fotografem. Dlatego wykonuję przede wszystkim portrety. Dzięki nim chcę zatrzymać na chwilę czas, uchwycić  i przekazać ludzkie piękno i emocje, które w pędzie codzienności gdzieś nam umykają. Ale dopiero stając po drugiej stronie obiektywu dostrzegłam w pełni głębię otaczającego mnie świata. Kształty, kolory, światło, faktury, rośliny, budynki a w końcu sami ludzie stali się wyraźniejsi i nabrali nowego znaczenia.


Studia fotograficzne skończyłam w USA w Illinois. Później przeniosłam się do Los Angeles, gdzie rozwinęłam skrzydła. Obecnie mieszkam w Warszawie – tu  kontynuuję praktykę i nieustannie doskonalę swój warsztat.

Zmieniła się moja perspektywa postrzegania świata, a świadomość tego niewątpliwie pomaga w byciu lepszym fotografem. Chciałabym aby moje zdjęcia uczyniły Wasze wspomnienia niezapomnianymi, do których zawsze możecie wracać.

Najlepszą wizytówką fotografa są jego zdjęcia - zapraszam zatem do obejrzenia galerii. 

monikawasko-1.jpg
bottom of page